Sık Sorulan Sorular

1
SPT kimdir?
Kendine özgü çoklu yurtdışı ödeme altyapısı ve akıllı kullanıcı paneli ile internet ortamında online ödeme hizmeti sunan Amerikan menşeili bir ödeme hizmeti sağlayıcısıdır.
2
SPT platformunu kimler kullanabilir?
İnternet veya Telefon üzerinden her ürün ve hizmetin satışını yapan tüm tüzel ve gerçek kişiler kullanabilir.
3
SPT ile hangi tür kredi kartlarını kabul edebilirim?
MasterCard, Visa, American Express kartlarını desteklemektedir.
4
Hangi ülkelerden ödeme kabul edebilirim?
Global altyapısı sayesinde tüm ülkelerden ödeme alabilmektedir.
5
SPT hangi para birimlerini destekliyor?
USD, GBP ve TL para birimlerini desteklemektedir.
6
İşlem ücreti nedir?
SPT çoklu yurtdışı ödeme altyapısının başarılı işlem başına kestiği ücrettir. Her başarılı işlem için hesabınızdan 1$ kesilir.
7
Ödemeler ne zaman hesabıma geçer?
Ödemeleriniz günlük olarak (7 veya 10 gün blokeli) tercih ettiğiniz herhangi bir yurtiçi veya yurtdışı banka hesabına USD döviz cinsinden Wire Transfer ile gönderilir. $50 wire transfer ücreti gönderilen tutardan düşülür.
8
SPT sahteciliğe (fraud) karşı korumaya yardımcı oluyor mu?
Evet. SPT altyapısı kapsamlı sahtecilik koruma sistemi ile müşterilerini ve alıcılarını kapsamlı korumaya yardımcı olmaktadır.
9
SPT kredi kartlarına taksitlendirme sunuyor mu?
Hayır. SPT ödeme işlemlerini tek çekim olarak gerçekleştirir.
10
E-ticaret sistemimde SPT platformunu kullanabilir miyim?
SPT'nin sunmuş olduğu Kolay API hizmeti sayesinde e-ticaret sisteminizde ve her tür online projenizde kolayca ödeme alabilirsiniz.
11
API entegresini nasıl yapacağım?
Kolay API entegrasyonu yapmak kopyala yapıştır yapmak kadar kolay. Tek satırlık bu kod SPT panelinizde API sekmesinde yer almaktadır.
12
Periyodik Bloke nedir?
SPT çoklu yurtdışı ödeme altyapılarının bir global güvenlik standardı olarak hesaplara belli oranlarla ve belli sürelerde uyguladıkları blokedir. SPT Periyodik Bloke politikası %10 olup 180 gündür. SPT kural ve şartlarınca bloke süresi dolan bakiye Satıcı’nın bildirilen hesabına gönderilir.
13
Ceza ücreti nedir?
SPT çoklu yurtdışı ödeme altyapısının her chargeback (ters ibraz) ve geri iade başına kestiği ceza ücretidir. Chargeback başına ceza ücreti $100, geri iade başına ceza ücreti $5 olarak belirlenmiştir. Aynı gün içinde yapılan geri iadelerden ceza kesilmez.
spt